KONYANIN GÜNDEMİ Haberleri
Vali Özkan ve Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş İzciler Dostluk Kampı’na Katıldı
6 Ağustos 2022 13:01

Vali Özkan ve Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş İzciler Dostluk Kampı’na Katıldı

Vali Özkan ve Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş İzciler Dostluk Kampı’na Katıldı
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Vali Vahdettin Özkan, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş, AK Parti Konya Milletvekilleri Ahmet Sorgun ve Orhan Erdem, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye İzcilik Federasyonu Başkanı Hasan Dinçer Subaşı ve Devlet Su İşleri Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye İzcilik Federasyonu tarafından İlimizde düzenlenen İslam İzcileri Dostluk Kampı’na katıldı.

Beyşehir Yolu üzerindeki Kent Ormanı’nda düzenlenen kampı ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali Erbaş, farklı ülkelerden ve milletlerden Konya’da bir araya gelen izcilere Cuma namazını kıldırdı.

16 ülkeden ve Türkiye’nin 45 şehrinden 2 binden fazla izcinin bir araya geldiği programda konuşan Vali Vahdettin Özkan; ‘‘Bugün Konya açısından çok zengin bir gün. Bütün İslam aleminin teveccüh gösterdiği, teşrif ettiği İslami Dayanışma Oyunlarıyla çok büyük bir zenginlik yaşıyoruz. Bunun bereketinden hep beraber istifade ediyoruz. Medeniyetimizden sudur eden kurumlarımızı,evrensel insani değerleri, kadim değerlerin paydasında gençlerin burada birleşmesi çok kıymetli.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından düzenlenen Suda Sıfır İsraf Arma Ödül Töreninde izcilerin şehir ve ülke temsilcileri tek tek çağırılarak armaları takdim edildi. Kamp 8 Ağustos’a kadar devam edecek.

Yorumlar (0)

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler islami sohbet islami sohbet defacer hacker blog kralbet betturkey ikimisli bahis 1xbetm.info hipas.info wiibet.com restbetcdn.com ankara evden eve nakliyat ankara evden eve nakliyat mamak nakliye ankara evden eve nakliyat pikap nakliyat