KONYANIN GÜNDEMİ Haberleri
Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi Açılışa Hazırlanıyor
1 Temmuz 2022 14:46

Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi Açılışa Hazırlanıyor

Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi Açılışa Hazırlanıyor
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

15 MİLYON 190 BİN LİRAYA MAL OLAN KARATAY’IN 17. KAPALI PAZAR MARKETİ TAMAMLANMAK ÜZERE

Karatay Belediyesi tarafından güneş enerjisi santrali (GES) modeliyle tasarlanan Büyüksinan kapalı pazar marketinin yapımı tamamlanmak üzere. Toplamda 15 Milyon 190 Bin TL’ye mal olan kapalı pazar marketin resmi açılışının ise önümüzdeki haftalarda yapılarak vatandaşın hizmetine sunulması hedefleniyor.

Karatay Belediyesi tarafından tamamen çevreci ve yeni nesil olarak tasarlanan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi hizmete girmek için artık gün sayıyor.

Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi, 15 Milyon 190 Bin TL’ye mal edildi. 2 bin 900 metrekarelik alanda projelendirilen ve tek kat olarak tasarlanan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi’nde idari bölüm, enerji odası, çay ocağı güvenlik, mescit ve tuvaletler yer alıyor.

GES PROJELİ BÜYÜKSİNAN KAPALI PAZAR MARKETİ 472 MWH ENERJİ ÜRETECEK

Geçtiğimiz haftalarda açılışı gerçekleştirilen Kalenderhane Kapalı Pazar Marketi gibi güneş enerji santralleriyle (GES) donatılan Büyüksinan Kapalı Pazar Marketi, 2 bin metrekarelik çatısında tamamen yerli ve milli üretim olan 864 adet panele sahip güneş enerji santraline sahip. Söz konusu proje, hem vatandaşların ve pazar esnafının konforlu alışverişine katkı sağlayacak hem de 472 mwh’lık kendi enerjisini üretecek.

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, geçtiğimiz haftalarda Kalenderhane Kapalı Pazar Marketi’ni tamamlayarak hizmete açtıklarını hatırlatarak Büyüksinan Mahallesi’ndeki projenin de açılışa hazırlandığını söyledi.

Başkan Hasan Kılca; “Karatay Belediyesi olarak geçtiğimiz haftalarda 13 milyon 500 bin liraya mal ettiğimiz Kalenderhane Kapalı Pazar Marketi’ni tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmuştuk. Toplamda 2 bin 900 metrekare kapalı alana sahip Büyüksinan Kapalı Pazar Marketimizin de yapımı tamamlanmak üzere. Kalenderhane gibi yeni nesil olarak tasarladığımız Büyüksinan projemizin de çatısında güneş enerji santrali (GES) bulunuyor. Dolayısıyla bu pazar marketimiz de, hem hemşehrilerimizin ve esnafımızın hizmetinde olacak ve vatandaşlarımızın alışverişine yeni bir konfor katacak hem de kendi enerjisini üretecek. Karatay Belediyesi olarak ilçemizin ve hemşehrilerimizin yaşam kalitesini artırmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle, toplamda 15 milyon 190 bin liraya mal ettiğimiz Büyüksinan Kapalı Pazar Market projemizin ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler islami sohbet islami sohbet defacer hacker blog kralbet betturkey ikimisli bahis 1xbetm.info hipas.info wiibet.com restbetcdn.com ankara evden eve nakliyat ankara evden eve nakliyat mamak nakliye ankara evden eve nakliyat pikap nakliyat