TÜRKİYENİN GÜNDEMİ Haberleri
Bakan Kurum “Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesini 81 İlimizde Başlatacak”
1 Ağustos 2022 14:30

Bakan Kurum “Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesini 81 İlimizde Başlatacak”

Bakan Kurum “Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sosyal Konut Projesini 81 İlimizde Başlatacak”
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Ordu Stadyumu, Fatsa OSB ve eğitim yatırımları ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu. Kurum, kentte bugün açılışı yapılacak ve temeli atılacak 65 eserin toplam maliyetinin 2,5 milyar lira olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve aziz milletten aldıkları güçle geleceğin marka şehirleri için canla başla çalıştıklarını ifade eden Kurum, Ordu'nun 19 ilçesi ve 772 mahallesinde TOKİ ve İller Bankası'nın dev yatırımlar yapmaya devam ettiğini vurguladı.

Kurum, milyarlarca liralık eserin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle bugün açılacağını belirterek, şöyle devam etti:

"Tabi biz Ordulu kardeşlerimizi, sizleri çok seviyoruz. Çünkü Ordulu kardeşimiz sabah gün doğmadan önce yine Karadeniz'in hırçın dağlarında, dalgalarında mücadele ediyor. Dik yamaçlı köylerinde gidip sabahın erken saatlerinde fındığa koşuyor. Yaylalarında hayvanının, bahçesinin derdine düşüyor. Bu çerçevede de ticaretimizi, sanayimizi güçlendiriyor, bu ülkeyi kalkındırıyor. Bizde burada Ordu'nun meydanında Ordulu kardeşlerimize söz veriyoruz. Yavrularımız için inşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde çalışmaya tüm ekibimizle birlikte gece gündüz demeden devam edeceğiz. Yavrularımız için millet bahçelerinde parklarında oynayabileceği, gezebileceği, dinlenebileceği alanların inşasını, inşallah hem büyükşehir belediyemizle hem de ilçe belediyelerimizle birlikte yapmaya devam edeceğiz."

Ordu'da vatandaşları sellerde ve afetlerde yalnız bırakmadıklarına dikkati çeken Kurum, Allah'ın izni ve aziz milletin destekleriyle yine yanlarında olmaya devam edeceklerini aktardı.

 "Hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur"

Kurum, Ordu'ya yeni yuvalar, yeni iş yerleri sunduklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki ay Sayın Cumhurbaşkanımız, cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatacak. Ordu'da ilçelerimizde de inşallah sosyal konutlarımızı yapacağız. Şimdiden sosyal konutlarımız yavrularımız için, gençlerimiz için, Ordu'muz için hayırlı uğurlu olsun diyorum. Kardeşlerim biz aziz milletimize, Ordu'muzun güzelliklerine, güzel insanlarına hizmet etmek için çalışıyoruz. Hizmet etmek bizim boynumuzun borcudur."

Yorumlar (0)

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler islami sohbet islami sohbet defacer hacker blog kralbet betturkey ikimisli bahis 1xbetm.info hipas.info wiibet.com restbetcdn.com ankara evden eve nakliyat ankara evden eve nakliyat mamak nakliye ankara evden eve nakliyat pikap nakliyat