KONYANIN GÜNDEMİ Haberleri
ATATÜRK'ün Konya'yı Teşriflerinin 102. Yıldönümü
4 Ağustos 2022 13:03

ATATÜRK'ün Konya'yı Teşriflerinin 102. Yıldönümü

ATATÜRK'ün Konya'yı Teşriflerinin 102. Yıldönümü
PAYLAŞ
A
Haberi Oku

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Konya'ya ilk gelişlerinin 102. yıldönümü Anma Töreni, 3 Ağustos 2022 Çarşamba günü Atatürk Anıtı’nda Sayın Valimiz, Sayın Komutanlarımız, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve ilimiz protokolünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Saat 09:30’da Atatürk Anıtında saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlayan tören, Konya Valisi Sayın Vahdettin ÖZKAN ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim ALTAY’ın anıta çelenk koyması ve Mevlâna Müze Müdürü Dr. Naci BAKIRCI'nın Atatürk’ün Konya’yı ziyaret anılarının anlatımı ile devam etti.

Belediye Bandosu eşliğinde Atatürk Müzesine Kortej Yürüyüşü yapılarak Atatürk Müzesi ziyareti ve müze bahçesinde açılan Atatürk Fotoğrafları Sergisi ziyaret edildi.

Atatürk Evi Müzesi’nin bahçesinde ise, Necmettin Erbakan Üniversitesinden Prof. Dr. Cemal GÜVEN’in Atatürk’ün Konya ziyaretlerinin anılarından oluşan sohbetiyle tamamlandı.

Atatürk konulu ve dönemin gazete kupürlerinden oluşan sergi ise İl Halk Kütüphanesi sergi salonunda hafta boyunca ziyarete açık olacaktır.

 

 

Yorumlar (0)

dini sohbetler dini sohbet islami sohbetler islami sohbetler islami sohbet islami sohbet defacer hacker blog kralbet betturkey ikimisli bahis 1xbetm.info hipas.info wiibet.com restbetcdn.com ankara evden eve nakliyat ankara evden eve nakliyat mamak nakliye ankara evden eve nakliyat pikap nakliyat